fbpx
Verkocht

Lammenschansweg 20 2313 DM Leiden

Omschrijving

Deze ruime sfeervolle jaren ’30 woning met zowel voor- als achtertuin en vier slaapkamers ligt in de zeer geliefde en centraal gelegen Professorenwijk. De woning is een rijksmonument en beschikt over veel authentieke details waaronder glas in lood ramen, kamer en suite met erker aan de voorzijde, paneeldeuren en hoge plafonds. Aan de achterzijde bevindt zich een ruime tuin (61m2) met een berging en achterom. De architect is A.J. Kropholler die de Petruskerk en de woningen eromheen heeft laten bouwen.

Gelegen aan de ventweg (met groenstrook) van de Lammenschansweg en op zeer korte afstand van het NS-Station Lammenschans en de historische binnenstad van Leiden. Scholen, sportvelden en buurtwinkels bevinden zich op loopafstand. Tevens rijdt u met de auto binnen enkele minuten de A4 op richting Den Haag, Schiphol of Amsterdam en de N11 richting Alphen aan den Rijn en Utrecht.

Bekijk ook de bezichtigingsvideo!

Indeling:

Begane grond:
Entree met vestibule en meterkast. Vanuit een diepe hal heeft u toegang tot de woonkamer, keuken, separaat toilet en de trap naar de eerste verdieping. De woonkamer is voorzien van een erker, een eikenhouten vloer, originele schouwen en openslaande deuren naar de diepe achtertuin. Door de originele en suite deuren met vaste kasten is de woonkamer te verdelen in een woon -en eetgedeelte. De achterzijde is voorzien van een zonnescherm. De (gesloten) keuken is o.a. voorzien van een 4-pits gasfornuis, vaatwasser, magnetron/oven en een close in boiler. Via de deur in de keuken kunt u de achtertuin(NO) bereiken. De tuin is bestraat en voorzien van een hoger gelegen terras, een zitgedeelte achter in de tuin en een houten berging met elektra.

Eerste verdieping:
Via de vaste trap komt u op de overloop van de eerste verdieping. Hier heeft u toegang de moderne badkamer, separaat toilet, twee ruime slaapkamers die zijn voorzien van vaste kasten en een waskamer met aansluiting voor wasmachine/droger en twee wastafels. De badkamer beschikt over een douche met een glazen deur, wastafel met spiegel (verwarmd) en een designradiator.

Tweede verdieping:
Via de vaste trap komt u op de tweede verdieping op de zeer royale overloop. Hier bevinden zich twee sfeervolle slaapkamers. Zowel op de overloop als in de slaapkamers bevinden zich diverse vaste kasten waardoor er veel extra bergruimte is. Met de vlizotrap bereikt u een vliering alwaar de opstelplaats van de CV-ketel.

Bijzonderheden:
– Bouwjaar 1936
– Rijksmonument (groot onderhoud subsidie mogelijk)
– De wijk is beschermd stadsgezicht
– Gebruiksoppervlakte wonen 122m2
– Overige inpandige ruimte 8m2 (vliering)
– Inhoud 500m3
– Perceeloppervlakte 127m2
– Berging tuin 6m2
– Inhoud berging 18m3
– Meterkast met 8 groepen en 2 aardlekschakelaar
– Erker woonkamer isolatieglas, 1e verdieping dubbelglas voorzijde
– Schilderwerk buitenzijde 2018
– CV-ketel merk Vaillant, bouwjaar 2004
– Zonnescherm achterzijde begane grond
– Vloer vliering is geïsoleerd
– Parkeren voor vergunninghouders (vergunning ca. € 50,– per jaar, geen wachtlijst)
– Oplevering in overleg

Bij woningen ouder dan 30 jaar hanteren wij standaard een ouderdoms- en asbestclausule.

Lees de volledige omschrijving

Kenmerken

Algemeen

Aangeboden sinds
6+ maanden
Status
Verkocht
Aanvaarding
In overleg
Soort woonhuis
Eengezinswoning, tussenwoning
Soort bouw
Bestaande bouw
Bouwjaar
1936
Soort dak
Pannen
Ligging
In woonwijk

Oppervlakten

Wonen
122 m²
Overige inpandige ruimte
8 m²
Perceel
127 m²
Inhoud
500 m³

Indeling

Aantal kamers
6 kamers (4 slaapkamers)
Aantal badkamers
1 badkamer
Badkamervoorzieningen
Douche, wastafel
Aantal woonlagen
4

Energie

Energielabel
F
Verwarming
C.v.-ketel
Warm water
C.v.-ketel
Cv-ketel
Vaillant (gas gestookt combiketel uit 2004, eigendom)

Buitenruimte

Tuin
Achtertuin, voortuin
Achtertuin
61 m²
Ligging tuin
Gelegen op het noordoost bereikbaar via achterom

Parkeergelegenheid

Soort parkeergelegenheid
Betaald parkeren, parkeervergunningen
Bekijk alle kenmerken